.jpg?ph=e888ef36df)
HairActiv
REGENERACE VLASŮ, RŮST VLASŮ, AKTIVACE VLASŮ, VLASOVÁ HYDRATACE, LIKVIDACE LUPŮ
1. cena na mezinárodním kosmetickém veletrhu
JAK PŘÍSTROJ FUNGUJE
Ztráta vlasů je problémem, který postihuje řadu lidí, přičemž ani nejčastěji používané léčebné postupy doposud nedosáhly optimální míry účinnosti.
Jednu z dosud nejuznávanějších metod léčby představuje místní podávání léků / kosmetických přípravků, u nichž byly v rámci studií prokázány účinky podporující opětovný růst vlasů nebo zabraňující jejich vypadávání. Průnik těchto látek do pokožky se běžně podporuje pomocí standardních zařízení na elektroporaci (nejčastější forma neinvazivní mezoterapie), která jsou dodávána s příslušnými nástroji a zemnícími destičkami, které se umisťují pod bradu nebo v blízkosti zátylku. Díky této metodě pronikají účinné látky nejen pokožkou hlavy, ale také v celé oblasti mezi nástrojem a zemnící destičkou.
Výhodou této metody je, že lze aktivní látku dopravit nejen do mezibuněčného prostoru, ale především přímo do buňky. Tato metoda je zhruba 400x účinnější než ruční aplikace séra na pokožku. Z tohoto důvodu je třeba vzít v potaz neočekávaný růst vlasů v oblastech vystavených účinkům léčby.
Aby nedocházelo k těmto problémům, společnost Blue-Moon vytvořila, otestovala a patentovala zařízení HairActiv, což je inovativní elektroporační systém bez zemnících destiček.
Intersticiální kanálky se otevírají díky patentovanému bipolárnímu nástroji, který má příznivý vliv na pronikání aktivních látek do hlubokých vrstev pokožky (do hloubky až 8 mm), což zamezuje vedlejším účinkům standardních elektroporátorů. Technologie HairActiv a aplikační přístroj Tricoplus je nutným vybavením všech odborníků, kteří pro své zákazníky hledají extrémně inovativní léčbu. Díky přirozenému a absolutně neinvazivnímu působení se HairActiv bezvadně hodí jak do kosmetických studií, tak i profesionálních kadeřnických salonů.
Doba léčebného zákroku je krátká, mezi 10 a 30 minutami na jedno sezení, přičemž výsledky jsou úžasné. Kromě prevence vypadávání vlasů lze HairActiv využít i v dalších aplikacích od odstraňování lupů či řešení problémů s mastnou vlasovou pokožkou.
Společnost Blue-Moon je vždy o krok napřed ve vývoji nejnovějších technologií a zařízení a bude stát na vaší straně v boji proti jednomu z nejrozšířenějších problémů naší společnosti.
PŘEDSTAVENÍ SYSTÉMU HAIRACTIV
HairActiv je novým inovativním zařízením, jehož ruční nástroj chrání několik patentů. Díky speciálním elektroporačním pulzům působí přímo na buněčnou membránu a řeší problémy spojené se ztrátou vlasů a jiné trichologické problémy. Působí v podkožních vrstvách v hloubce 1 – 7 mm, a to bez použití jehel a bez bolesti.
Spolu s otestovanými a účinnými výrobky nabízí HairActiv rychlé, snadno využitelné a účinné řešení odstraňování většiny trichologických neduhů – ztráty vlasů, vrásek, dehydratace pokožky, lupů apod.
Společnost BlueMoon nabízí výrobky testované odborníky z řad zdravotnického personálu a uživatelé mohou spojit jeho působení s dalšími výrobky za předpokladu, že mají oprávnění k využívání metody elektroporace.
K průchodu skrz jednotlivé vrstvy pokožky dochází při aplikaci konkrétní vlnové délky, která nevyvolává elektrolýzu, nicméně je schopna otevírat iontové kanály rychleji než klasické jednotky na iontoforézu. HairActiv umožní, aby se kosmetické výrobky dostaly skrze patentovaný ruční nástroj do podkožních vrstev.
Tricoplus není zařízením, díky kterému vám začnou růst vlasy tam, kde nikdy nebyly, ale dokáže aktivovat kosmetické přípravky a jejich aktivní složky tak, aby aktivovaly zakrnělé vlasové folikuly a zároveň dosáhly svých cílů při odstraňování mnoha problémů.
Tato platforma nabízí vlastní aplikace poskytující možnost přenesení aktivních složek přípravků hluboko do pokožky, kde vykazují nejvyšší účinnost. Standardní elektroporační jednotky obvykle dosahují hloubky 2 – 3 cm, což je v případě aplikace na pokožku hlavy příliš hluboko. Z tohoto důvodu a abychom se vyhnuli možným nežádoucím vedlejším účinkům působí naše jednotka bez zemnící destičky v hloubce 1 – 7 mm.
POSTUP PŘI OŠETŘENÍ
Hlavu je nutné umýt šamponem "TP SHAMPOO". Tuto proceduru doporučujeme dělat bezprostředně před ošetřením. V případě seboroického zákazníka je možné umýt hlavu 12 hodin předem.
- Před samotnou aplikací ION - séra je důležité vlasy a pokožku důkladně vysušit.
- Na vysušenou pokožku Vám aplikujeme Trichologické ION - sérum v dostatečném množství tak, aby se pokryla celá ošetřovaná oblast.
- Samotný průběh ošetření - aplikace ION - séra přístrojem TRICOPLUS. Jedno ošetření trvá 10 - 30min. Zbytky ION - séra vytřeme do sucha.
- Pro dosažení správného výsledku byste si měli každý druhý den umýt hlavu speciálním trichologickým šamponem TP SHAMPOO.
Počet zákroků:
Počet aplikací je třeba provést minimálně 10 a to vždy jednou za týden (pokud nebylo specialistou / lékařem – odborníkem na trichologii stanoveno jinak).
První výsledky jsou většinou viditelné už po 4 - 5 ošetření.
FOTO - Výsledky po 4 ošetření
INDIKACE A KONTRAINDIKACE
Léčba zařízením HairActiv je vhodná pro jedince v dobrém zdravotním stavu, kteří dosáhli věku alespoň 18 let. Jedinci mladší než 18 let musí mít souhlas rodičů a musí projít předběžnou lékařskou prohlídkou provedenou kvalifikovaným lékařem, který písemně odsouhlasí léčbu elektroporací.
Ve svém souhlasu lékař uvede, jaké zákroky lze provést a jaké příslušné produkty lze použít. Zákroky se provádí výhradně pro kosmetické účely a musí být prováděny společně s použiváním kosmetických přípravků nebo přírodních látek, které nevyvolávají vedlejší účinky. V žádném případě se nesmí používat toxické látky.
TRICOPLUS se nesmí používat v těchto případech:
- Těhotenství
- Epilepsie
- Ledvinová nebo jaterní onemocnění
- Hormonální poruchy
- V případě léčby steroidy (astma) během posledních třech měsíců
- Dřívější výskyt oparů kromě případů, kdy byl zákazník před tímto zákrokem léčen zoviraxem, nebo se souhlasem lékaře
- Dřívější výskyt rakoviny kůže nebo pacienti, u kterých se mohou vyskytnout maligní kožní nádory
- Radioterapie nebo chemoterapie během posledních šesti měsíců
- Aktivní implantáty, například kardiostimulátory, zařízení na inkontinenci, inzulínové pumpy apod.
- Dřívější záznamy o výskytu nesnášenlivosti na použité léčebné produkty
- Dřívější záznamy o výskytu nesnášenlivosti vůči zařízením na elektroporaci
- Záněty kůže nebo otevřené rány
- Výskyt jakýchkoliv jiných příznaků a stavů, kvůli kterým by mohla být elektroporace nebezpečná nebo škodlivá
KLINICKÁ STUDIE HAIR ACTIV
ÚVOD
K možnosti průchodu látek zvnějšku do kůže či naopak (tekutina procházející kůží směrem ven) dochází ve velmi omezeném množství pouze za předpokladu zdravé kůže, a to díky přítomnosti mechanismů soudržnosti mezi keratinocyty (jež jsou více či méně stratifikovány) a ochranným hydrolipidickým filmem.
Kůže je orgánem s vlastní propustností, kterou za normálních podmínek řídí prostupování tekutin skrze póry potních žláz a vlasových folikul, které se nachází rozprostřené po celé ploše kůže. Velikost žláz a vlasových folikul se liší v závislosti na umístění dané kůže.
Proto v závislosti na tloušťce zrohovatělé vrstvy pronikají aktivní složky do různé hloubky: absorpční kapacita dlaně nebo chodidla je nízká, naopak v případě očního víčka, které má jen tenkou zrohovatělou vrstvu, je tato absorpční schopnost vysoká. Kromě toho základním kritériem pro vstřebávání látek je i velikost žláz nebo vlasových folikul: pokožka hlavy má vyšší absorpční schopnost než předloktí.
Aktivním vstřebáváním farmaceutických / estetických látek do kůže se zvyšuje její propustnost, a to pomocí zařízení generující elektrické pole, což se velmi často používá v dermatologii. Tato technika využívá účinku pulsujícího proudu, díky kterému se otevírají a zavírají kanály buněčných membrán, což následně umožňuje pronikání aktivních látek do pokožky. Díky napětí dochází k polarizaci použitých látek a do buňky tak pronikají dokonce i nepolarizované buňky.
Tento účinek se ještě zvyšuje s rostoucí elektroforézní pohyblivostí molekul a závisí na intenzitě aplikovaného proudu, který určuje elektroosmotický průchod jednotlivými vrstvami pokožky.
V dermatologii se vstřebávání aktivních látek jednotlivými vrstvami pokožky stalo léčebnou alternativou systematického podávání léků. Výhodou je lokalizovaná a cílená léčba bez vedlejších účinků, které jsou spojeny s celkovým podáváním léků.
Kožní patologie, mezi které patří akné, růžovka a trichologická onemocnění, jako telogenické vypadávání vlasů, alopecie či jiné záněty pokožky hlavy, lze tak léčit alternativním způsobem, jehož účinnost je zaručena přímým působením na léčený orgán.
CÍL STUDIE
Cílem studie je prokázat účinnost transdermálního elektroporátoru (TRICOPLUS, Blue-Moon) na průchodnost aktivních látek do hlubokých vrstev pokožky, a to pomocí fluorescentní látky. Hodnocení bude provedeno pod mikroskopem.
Konfokální mikroskopie je technikou, která umožňuje vizuální kontrolou provést téměř histologické vyšetření pacienta. Mikroskop využívá zdroje nedymového laseru, který je zaostřen na hodnocenou oblast pomocí složité soustavy zrcadel. Jednotlivé typy buněk a dermální struktura, keratinocyty, melanocyty, fibroblasty, kapiláry a červené krvinky, které do kůže pronikly zevnitř, lymfocyty, buňky zánětu a vlákna kolagenu odráží světlo odlišným způsobem, díky čemuž je lze přesně zvýraznit, jak ukazuje skutečné histologické vyšetření.
Díky této neinvazivní technice lze snadno vystopovat jakoukoli fluorescentní látku a přesně stanovit její polohu, dokud je odraz viditelný.
Díky rozlišení mikroskopu (Vivascope 1500-Lucid, USA) použitého v rámci této studie bylo možno sledovat fluorescentní látky až do hloubky 2,5 mm, což odpovídá střední / hluboké vrstvě pokožky.
MATERIÁLY A TECHNIKA
Cílem zkoušky je zhodnocení a kvantifikace penetrační kapacity zařízení dodávaného společností Blue-Moon skrze pokožku hlavy. Jako dobře známá látka byla zvolen pyrithion zinku 48% (ve vodním roztoku). Test byl proveden na 10 osobách obou pohlaví. Jednalo se o dobrovolníky v dobrém zdravotním stavu, kteří s testováním souhlasili. Dobrovolníci trpěli trichologickou patologií (např. telogenickým vypadáváním vlasů či alopecií).
Mikroskopická zkouška (s cílem vysledovat cestu pyrithionu zinku) byla provedena u všech dobrovolníků v době T0 před a T1 po léčbě specificky definované oblasti. Komise společnosti Blue-Moon rozhodla, že na každého dobrovolníka připadá 20 minut na jednotlivý léčebný zásah. U třech jedinců bylo provedeno hodnocení vysílaného výkonu (85% , 50% a 60% celkového výkonu zařízení dle požadavků komise Blue-Moon).
Pouze u jedné osoby bylo provedeno hodnocení stupně dermální absorpce testované látky prostřednictvím okluzivní medikace na levém předloktí a elektroporace TRICOPLUS na pravém předloktí. Cílem bylo získání srovnávacího vzorku dermální penetrace aktivní látky bez a s použitím elektroporace TRICOPLUS.
VÝSLEDKY
V případě zdravé kůže byla vyšší míra penetrace zaznamenána u infundibula mazové jednotky ekrinních žláz. Podle literatury je proces absorpce látek pokožkou zcela jistě méně aktivní.
Hodnocení pod mikroskopem absorpce zkoumaného roztoku na levém předloktí (okluzivní medikace po dobu 3 hodin) ukazuje na omezenou penetraci látky do pokožky (< 1 mm), která prošla pouze skrz infundibulum.
Mikroskopické hodnocení absorpce stejného zkoumaného vzorku na pravém předloktí, které bylo ošetřeno TRICOPLUS, ukazuje hlubší absoprci (> 2 mm) nejen skrze infundibulum, ale částečně i skrze kanál buněčné membrány, dokonce i v případě omezení na epidermální oblast (1 mm).
Tato data potvrzují zvýšenou schopnost penetrace aktivní látky s využitím TRICOPLUS.
Absorpce látek skrz pokožku hlavy probíhá zejména skrz infundibulum, mazové a potní žlázy, což umožňuje pronikání do větší hloubky i v případě vyšší molekulární hmotnosti.
Tento princip využívá trikologická terapie.
V naší studii bylo prokázáno, že transdermální penetrace (elektroporace) vykazuje vyšší míru pronikání také skrze kanál buněčných membrán, což se projevilo i zvýrazněním odrazu krystalek pyrithionu zinku až do hloubky 2,4 mm (střední / hluboká vrstva pokožky).
ZÁVĚR
Technika mikroskopie patří mezi standardní a cenné metody hodnocení kůže (které se blíží histologii). Vyšetření pomocí konfokálního mikroskopu umožňuje zkoumání vrstvu pokožky (a to s rozlišením na jednotlivé buňky), jenže je založena na odlišné odrazivosti jednotlivých cílů pomocí paprsků laseru (Nd-Yag). V souladu s tímto principem jsme provedli test průchodu známého aktivního přípravku kůží (pyrithion zinku), který dobře odráží světlo.
Zařízení TRICOPLUS (Blue-Moon) prokázalo schopnost pronikání do ionizovatelné pokožky, dokud nedosáhne svých cílů v podobě léčebného nebo kosmetického účinku, což jasně ukazují mikroskopické snímky pořízené během studie.
Ze získaných snímků (např. snímek kapilicia) je také patrné, jakým způsobem proniká aktivní látka zejména skrz infundibulum a kanálky žláz a sekundárně mezibuněčným a nitrobuněčným způsobem. Na druhou stranu v literatuře je dobře známo, že téměř všechny aktivní složky mají tendenci pronikat do pokožky skrz infundibulum.
Díky snímkům z provedeného hodnocení se prokázalo, že krystalky pyrithionu zinku lze najít všude od prvního mikronu pokožky až do hloubky 3,3 mm. Neexistují žádné důkazy, že by jiná aktivní látka dokázala tuto hranici překročit.
Studie přinesla materiály a fotografie, které jsou nedílnou součástí závěrečného zhodnocení provedené klinické zkoušky. Komise Blue-Moon je oprávněna tuto studii nebo její část použít výhradně se svolením osob, které prováděli daný experiment.