IPL (Intenzivní pulzní světlo)

IPL nebo-li intenzivní pulzní světlo je moderní technologií, která pomocí světla různých vlnových délek příznivě působí na pokožku pro odstranění nežádoucích nerovností pleti a různých defektů. Ošetření je účinné a velmi efektivní i bez ohledu na věk a typ pleti. Ošetření probíhá rychleji a pohodlněji než kdykoliv předtím.

Provádíme tyto zákroky:

  • odstranění nežádoucího ochlupení
  • fotorejuvenace nebo-li omlazení pleti
  • odstraňování pigmentových skrvn
  • odstranění žilek
  • odstranění a změlčení vrásek či mikrovrásek, vypnutí pokožky
  • ošetření akné a jizev po akné
  • vyhlazení jizev po neštovicích a úrazech

Na co se nejčastěji ptáte

  • Kolik ošetření budu potřebovat?

Počet epilačních ošetření je individuální podle intenzity ochlupení, ošetřované partie a velikosti ošetřované plochy. Doporučený počet epilací se dozvíte na bezplatné konzultaci ve Studiu Belle. Počet ošetření pro odstranění žilek, pigmentových skvrn, akné, vrásek domlouváme podle potřeby a dle výsledků předchozího ošetření.

  • Před epilací - jaká je příprava na epilaci?

Tři dny před ošetřením oholte ošetřovanou partii. Ponechte ale viditelné vršky chloupků. Před a v průběhu jednotlivých procedur doporučujeme nechodit do solárií. V den ošetření se vyhýbejte aktivitám, které jsou spojené s nadměrným teplem, jako je např. saunování.

  • Po epilaci - jaká jsou doporučení po ošetření?

Po epilaci nepoužívejte deodoranty a krémy. Nečekejte do další procedury a chloupky v ošetřované partii holte, nelze je však vytrhávat či depilovat. Holení se netýká partií brady a nad horním rtem, zde se chloupky pouze stříhají. 5 dní před a po epilaci dodržujte zvýšený pitný režim. Při epilaci v partii obličeje používejte při kontaktu se sluncem ochranou péči s UV 50.

  • Jaké jsou intervaly mezi procedurami?

Doporučený interval mezi epilacemi je 4 až 8 týdnů pro dosažení maximálního výsledku epilace. Doporučený interval mezi fotorejuvenací je 2 až 4 týdny pro dosažení maximálního výsledku. Interval ošetření pro odstranění žilek, pigmentových skvrn, akné, vrásek domlouváme podle potřeby a dle výsledků předchozího ošetření.

  • Jak dlouho ošetření trvá?

Délka procedury závisí na jejím rozsahu. 

  • Provádí se ošetření i během léta?

Epil Fast Touch  -  epilace se provádí i v letních měsících, neopalujte se týden před ošetřením a týden po epilaci. Pokožka ale nesmí být příliš opálená! Ostatní ošetření jako je fotorefuvenace, odstranění pigmentových skvrn, odstranění žilek, odstranění vrásek, léčba akné nedoporučujeme.

  • Jsou nějaké vedlejší účinky?

Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně, jelikož ošetření je bezpečné a je zaručena ochrana pokožky. Mezi vzácné vedlejší účinky se řadí mírné zčervenání pokožky bezprostředně po ošetření a může přetrvat až dva dny. Společně se zarudnutím může dojít k lehkému napuchnutí, kterého se jednoduše zbavíte zchlazením postiženého místa. 

Mezi extrémní případy se řadí příznaky, které připomínají spáleniny při opalování případně popáleniny. Důsledkem těchto vedlejších účinků může dojít k hypopigmentaci nebo hyperpigmentaci, což znamená, že pleť je po ošetření světlejší nebo tmavší. Jedná se o skvrny, které po čase zmizí. Upozorňujeme na to, že k takovýmto vedlejším účinkům dochází především v případech, kdy bylo postižené místo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez použití opalovacího krému s vysokým faktorem.

  • Pro koho je fotoomlazení vhodné?

Fotoepilaci si mohou nechat dělat ženy i muži, kteří mají pigmentované chloupky, což znamená blond nebo tmavé. Pokud jsou chloupky nepigmentované, bílé není možné fotoepilaci provést. Ošetření je také závislé na typu kůže (I až IV). Nevyhovující je příliš tmavá kůže.

Ošetření se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám (především z legislativních důvodů), lidem trpícím epilepsii, lidem s čerstvým tetováním, čerstvě opáleným lidem a osobám užívajícím antikoagulační léky (léky na ředění krve), nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo. Dále se nedoporučuje zákrok IPL osobám trpící cukrovkou, herpes a lidem, kteří mají nebo měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo.
 

Ošetření přístroji Epil Fast Touch 

Studio Belle vám nabízí ošetření přístrojem IPL - Epil Fast Touch (Made in Italy).

U přístroje Epil Fast Touch je využívána jeho největší hlavice u IPL. Ošetření probíhá přikládáním hlavice bez gelu.

IPL - přístroj Epil Fast Touch Rainbow

K čemu se používá:

  • permanentní odstranění nežádoucího ochlupení
  • fotorejuvenace
  • odstraňování pigmentových skrvn
  • odstranění a změlčení vrásek, vypnutí pokožky
  • ošetření akné a jizev po akné

FOTOEPILACE

Fotoepilace je nejúčinnější forma epilace pro trvalé odstranění chloupků (epilací se rozumí odstranění chloupků včetně kořínku). Při aplikaci IPL se využívají intenzivní světelné pulzy, které zničí vlasový folikul. Úspěšnost trvalého odstranění je 75 - 95%, protože drobné světlé chloupky fotoepilací odstranit nelze. 

Ošetření přístrojem je nutné několikrát opakovat, tzn. třikrát až šestkrát (vyjímečně i víckrát), jelikož jsou dvě období růstu chloupků - období růstu a období klidu. 

Fotoepilaci je nejlepší provádět v období růstu. Absolvováním několika sezení si můžete být jisti v tom, že byly ošetřeny také chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi. 

Četnost sezení je u obličejových částí dva týdny a na těle od čtyř do osmi týdnů. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže je světlá. 

Fotoepilaci je možné provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho atd.), ale nejčastěji se využívá v oblasti bikin, v podpaží a velmi často v oblasti obličeje (horní ret, brada, tváře atd.), zaručeně nejúčinnější je v oblasti podpaží a třísel. Po fotoepilaci se mohou objevit světlé a jemné chloupky, které jsou téměř neviditelné.

Jak fotoepilace funguje?

Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím výběrové neboli selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který se nazývá melanin, dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede pohlcovat intenzivní pulzní světlo (IPL) pulzního světelného systému. Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70°C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Dojde-li k úplnému poškození, tak z místa už nemůže vyrůst další chloupek, odstranění je trvalé.


FOTOOMLAZENÍ

Při fotoomlazení dochází k těmto výsledkům:

  • zjemnění hlubokých vrásek
  • vyhlazení mikrovrásek
  • vyhlazení jizev po neštovicích, úrazech a akne
  • rozjasnění unavené pleti
  • odstranění pigmentových skvrn
  • hloubková regenerace kůže

 
Metody fotoomlazení podle použití přístroje

Fotorejuvenace je souhrnný název pro několik postupů, kdy je využíván barvivový nebo diodový laser nebo Resurfacing - Erbiový nebo CO2Laser. Hlavním principem této metody je tepelné narušení kolagenu v pleti. Důsledkem toho se v pokožce aktivuje proces hojení a uvolňování látek, které ovlivňují regeneraci kožních buněk. 

Dochází k povzbuzení buněčné činnosti a tím k tvorbě nových kolagenních vláken. Zlepšuje se tak pevnost a pružnost pokožky. 

K dalším efektům fotorejuvenace patří vymizení pigmentových skvrn a drobných žilek, vyplnění jemných vrásek i jizviček a celkové zlepšení kvality pokožky. Fotorejuvenace je velmi šetrný postup, a proto jej lze kombinovat s chemickým pealingem, ošetřením lasery, aplikací botulotoxinu, kožních implantátů a lze jej také provést po operačních zákrocích.

Fotorejuvenace je šetrné zahřívání škáry nízkými dávkami světelné energie. Zdrojem světla je buď intenzivní pulzní světlo (IPL), pulzní barvivový laser nebo diodový laser. Zahříváním dochází k povzbuzení buněk, které produkují kolagenní vlákna. Tím je probuzena nová tvorba kolagenu, vyhlazují se drobné vrásky a pleť se vypíná. 

Světelná energie je částečně pohlcena v rozšířených žilkách obličeje, čímž dojde k jejich zatavení a následně v několika týdnech k jejich vstřebání. Při fotorejuvenaci jsou částečně odstraněny i pigmentové skvrny na kůži. K zahojení po fotorejuvenaci dochází asi po 5–14 dnech.

Technologií EasyEpil se dělá výhradně rejuvenace (fotorejuvenace) nikoli resufacing!

Resurfacing je metoda, která využívá tzv. ablačních laserů, jako je CO2 laser a erbiový laser. Tyto lasery šetrně odpaří svrchní vrstvy pokožky a tím dosáhnou obnovení povrchu kůže. Tento postup je nejčastěji užíván k ošetření jizev po neštovicích nebo akné, k vyrovnání hlubších vrásek nebo zhrublého povrchu kůže. Vynikající je k vyhlazení vrásek kolem očí a na horním rtu. 

Zákrok může být i ambulantní, lékaři obvykle doporučují 1 denní hospitalizaci s dalším ošetřením například biostimulačním laserem či intenzivním červeným světlem pro rychlejší hojení. Doba hojení v 2–4 týdny, následně nutná důsledná fotoprotekce (krémy s vysokým UV filtrem – 50+) v průběhu několika měsíců. Zákrok se dá dobře kombinovat s chirurgickými zákroky v celkové narkóze, například s faceliftem.

KONTRAINDIKACE

Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně, jelikož ošetření je bezpečné a je zaručena ochrana pokožky.

Mezi vzácné vedlejší účinky se řadí mírné zčervenání pokožky bezprostředně po ošetření a může přetrvat až dva dny. Společně se zarudnutím může dojít k lehkému napuchnutí, kterého se zbavíme, pokud budeme postižené místo na pokožce chladit.

Mezi extrémní případy se řadí příznaky, které připomínají spáleniny při opalování nebo se mohou objevit popáleniny. Důsledkem těchto vedlejších účinků může dojít k hypopigmentaci nebo hyperpigmentaci, což znamená, že pleť je po ošetření světlejší nebo tmavší. Jedná se o skvrny, které po čase zmizí. Upozorňujeme na to, že k takovýmto vedlejším účinkům dochází především proto, jelikož postižené místo bylo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez použití opalovacího krému s vysokým faktorem.

Kdo na fotoomlazení může a kdo ne Fotoepilaci si mohou nechat udělat ženy i muži, kteří mají pigmentované chloupky, což znamená blond nebo tmavé. Pokud jsou chloupky nepigmentované, bílé není možné fotoepilaci provést. Ošetření je také závislé na typu kůže (I až IV). Nevyhovující je příliš tmavá kůže.

Ošetření se nedoporučuje Těhotným a kojícím ženám (především z legislativních důvodů), lidem trpícím epilepsii, lidem s čerstvě udělaným tetováním, čerstvě opáleným lidem a osobám užívajícím antikoagulační léky (léky na ředění krve), nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo. Dále se nedoporučuje zákrok IPL osobám trpící cukrovkou, herpes a lidem, kteří mají nebo měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo.

Ceník

 
 

Objednávka