Kavitace

Kavitace je moderní metoda neinvazivní liposukce prováděné lokálně, která efektivně odbourává tukové složky a redukuje celulitidu bez bolesti, narkózy a jakéhokoliv poškození kůže či okolní tkáně.

Neinvazivní liposukci provádíme pomocí pokročilé kavitační technologie, která umožňuje nasměrovat koncentrovanou energii do velmi specifické zóny uvnitř pacienta, a je tak schopna bezpečně a šetrně rozvrátit podkožní buňky. Kavitací dokážeme velmi úspěšně provést redukci tukových polštářků, které jsou velmi obtížně odstranitelné dietou či cvičením.

Většina pacientů pozná viditelnou redukci obvodu 2–6 cm po jediné léčbě. Pro ty nejlepší výsledky na zpevnění, zeštíhlení a vytvarování problematických partií vašeho těla doporučujeme další návštěvy.

Partie, které je možné ošetřit:

 • Břicho, boky, hýždě, stehna, lýtka, paže, kolena

Neošetřované partie:

 • Podpažní podkolenní jamka, třísla, varlata, krk, obličej, hlava

Výhody kavitace

 • provádí se ambulantně bez anestezie a bolesti, pokožka zůstává nedotčena
 • bez jizev, pooperační peče (stahovadla apod.)
 • určeno pro ženy i muže všech věkových kategorii

Průběh ošetření

 1. Před ošetřením změříme a označíme ošetřovanou oblast. Na příslušné partie naneseme speciální gel a kavitační hlavicí plynulými pohyby provedeme ošetření. Procedura trvá maximálně 60 minut a zákazník při ní pohodlně leží na lůžku.
 2. Po ultrazvukové liposukci následuje přístrojová lymfodrenáž v délce 30 až 45 minut, která urychlí vstřebání uvolněného tuku. Pacient opět pohodlně leží na lůžku a relaxuje.
 3. Nakonec provedeme srovnávací přeměřeni ošetřené oblasti. Bezprostředně po opuštění ordinace zákazník pokračuje ve svém každodenním životě.

Frekvence a počet ošetření

Nejčastěji jsou výsledky viditelné po 3–5 dnech po prvním ošetření v podobě ztráty 2–6 cm obvodu ošetřené oblasti. Doporučujeme minimálně 3 ošetření, maximální počet není omezen. Vždy záleží na šířce a struktuře tukové vrstvy. Doporučovaná frekvence ošetřeni je jednou za 10–14 dní. Efekt zeštíhlení s počtem absolvovaných ošetřeni vzrůstá.

Doporučení pro maximální účinnost

 • dostatečný pitný režim minimálně 3 dny před ošetřením a během celé kúry
 • nízkokalorická strava
 • pravidelná pohybová aktivita
 • pro zvýšení účinnosti pravidelná přístrojová lymfodrenáž

Kontraindikace

Chronická onemocnění imunitního systému, pojivové tkáně, kůže, krve, jater a poruchy hojení, těhotenství a kojeni, kovové implantáty, jako jsou náhrady kloubů či jiné kovové protézy v ošetřované oblasti, závažná jaterní a ledvinová onemocněni, onemocněni slinivky, břišní, srdeční onemocněni, kožní infekce či zánět v místě ošetření, arteroskleróza a závažné cévní poruchy, léky proti srážlivosti krve, hyperlipidemie, hypercholesterolemie, rakovina, epilepsie.

Ošetření břicha se nedoporučuje v době, kdy má žena menstruaci. Účinnost může byt snížena onemocněním štítné žlázy.

Princip kavitace

Koncentrovaná energie ultrazvukových vln o vlnové délce 40 KHz vytvoří kavitu (mikrobublinky) uvnitř tukové buňky. S narůstáním jejich počtu dochází k narušeni stěny tukové buňky a jejímu rozpadu. Tuk následně vyteče do mezibuněčného prostoru, kde je přeměněn do podoby ve vodě rozpustného glycerolu a mastných kyselin. Následnou přístrojovou lymfatickou masáži jsou tuky odvedeny do krevního oběhu a při dodržení dostatečného pitného režimu jsou vyloučeny z těla ven.

 

Objednávka