Tricoplus - novinka mezi přístroji

Přístroj Tricoplus vaši pokožku zregeneruje, zhydratuje a vypne, vyhladí vrásky a strie, zredukuje celulitidu. Získal 1. cenu na mezinárodním kosmetickém veletrhu.

Představení Tricoplus

Tricoplus je novým inovativním zařízením, jehož ruční nástroj chrání několik patentů. Díky speciálním elektroporačním pulzům působí přímo na buněčnou membránu a řeší problémy pokožky. Působí v podkožních vrstvách v hloubce 1 – 7 mm, a to bez použití jehel a bez bolesti. 
 
Spolu s otestovanými a účinnými výrobky nabízí TRICOPLUS rychlé, snadno využitelné a účinné řešení odstraňování většiny trichologických neduhů – strií, celulitidy, ztráty vlasů, vrásek, dehydratace pokožky, lupů apod.
 
Společnost BlueMoon nabízí výrobky testované odborníky z řad zdravotnického personálu a uživatelé mohou spojit jeho působení s dalšími výrobky za předpokladu, že mají oprávnění k využívání metody elektroporace. 
 
K průchodu skrz jednotlivé vrstvy pokožky dochází při aplikaci konkrétní vlnové délky, která nevyvolává elektrolýzu, nicméně je schopna otevírat iontové kanály rychleji než klasické jednotky na iontoforézu. Tricoplus umožní, aby se kosmetické výrobky dostaly skrze patentovaný ruční nástroj do podkožních vrstev. TRICOPLUS dokáže aktivovat kosmetické přípravky a jejich aktivní složky aby zároveň dosáhl svých cílů při odstraňování mnoha problémů.

Tato platforma nabízí vlastní aplikace poskytující možnost přenesení aktivních složek přípravků hluboko do pokožky, kde vykazují nejvyšší účinnost. Standardní elektroporační jednotky obvykle dosahují hloubky 2 – 3 cm, což je v případě aplikace na pokožku hlavy příliš hluboko. Z tohoto důvodu, a abychom se vyhnuli možným nežádoucím vedlejším účinkům, působí naše jednotka bez zemnící destičky v hloubce 1 – 7 mm.

Postup při ošetření

 • Pokožku předem důkladně očistíme a před samotnou aplikací speciálního séra pokožku ještě důkladně vysušíme.
 • Na vysušenou pokožku aplikujeme speciální sérum v dostatečném množství tak, aby se pokryla celá ošetřovaná oblast.
 • Samotné ošetření jednoho ošetovaného místa trvá 10 minut (aplikace  speciálního séra přístrojem TRICOPLUS).
 • Zbytky séra nakonec vytřeme do sucha.

Počet ošetření 

Počet ošetření stanovujeme podle problematiky pokožky, ale zpravidla je to vždy jednou za týden (pokud nebylo specialistou/lékařem – odborníkem na trichologii, stanoveno jinak).

První výsledky většinou můžete vidět už po prvním ošetření, a však daleko více viditelné až po 3-4 ošetřeních.

Jak přístroj funguje

Strie, celulitida, vrásky jsou problém, který postihuje řadu lidí, přičemž ani nejčastěji používané léčebné postupy doposud nedosáhly optimální míru účinnosti.

Průnik těchto látek do pokožky se běžně podporuje pomocí standardních zařízení na elektroporaci (nejčastější forma neinvazivní mezoterapie), která jsou dodávána s příslušnými nástroji a zemnícími destičkami. Díky této metodě pronikají účinné látky nejen pokožkou, ale také v celé oblasti mezi nástrojem a zemnící destičkou. Výhodou této metody je, že lze aktivní látku dopravit nejen do mezibuněčného prostoru, ale především přímo do buňky. Tato metoda je zhruba 400x účinnější než ruční aplikace séra na pokožku.

Intersticiální kanálky se otevírají díky patentovanému bipolárnímu nástroji, který má příznivý vliv na pronikání aktivních látek do hlubokých vrstev pokožky (do hloubky až 8 mm), což zamezuje vedlejším účinkům standardních elektroporátorů.

Tricoplus je nutným vybavením všech odborníků, kteří pro své zákazníky hledají extrémně inovativní léčbu.

Doba léčebného zákroku je krátká, 10 minut na jedno sezení - jedno ošetřované místo, přičemž výsledky jsou úžasné.
 
Společnost Blue-Moon je vždy o krok napřed ve vývoji nejnovějších technologií a zařízení a bude stát na vaší straně v boji proti jednomu z nejrozšířenějších problémů naší společnosti.

K možnosti průchodu látek zvnějšku do kůže či naopak, a to díky přítomnosti mechanismů soudržnosti mezi keratinocyty (jež jsou více či méně stratifikovány) a ochranným hydrolipidickým filmem.

Kůže je orgánem s vlastní propustností, kterou za normálních podmínek řídí prostupování tekutin skrze póry potních žláz a vlasových folikul, které se nachází rozprostřené po celé ploše kůže. Velikost žláz a vlasových folikul se liší v závislosti na umístění dané kůže. Proto v závislosti na tloušťce zrohovatělé vrstvy pronikají aktivní složky do různé hloubky: absorpční kapacita dlaně nebo chodidla je nízká, naopak v případě očního víčka, které má jen tenkou zrohovatělou vrstvu, je tato absorpční schopnost vysoká. Kromě toho základním kritériem pro vstřebávání látek je i velikost žláz nebo vlasových folikul: pokožka hlavy má vyšší absorpční schopnost než předloktí.

Aktivním vstřebáváním farmaceutických / estetických látek do kůže se zvyšuje její propustnost, a to pomocí zařízení generující elektrické pole, což se velmi často používá v dermatologii. Tato technika využívá účinku pulsujícího proudu, díky kterému se otevírají a zavírají kanály buněčných membrán, což následně umožňuje pronikání aktivních látek do pokožky. Díky napětí dochází k polarizaci použitých látek a do buňky tak pronikají dokonce i nepolarizované buňky.

Tento účinek se ještě zvyšuje s rostoucí elektroforézní pohyblivostí molekul a závisí na intenzitě aplikovaného proudu, který určuje elektroosmotický průchod jednotlivými vrstvami pokožky.

V dermatologii se vstřebávání aktivních látek jednotlivými vrstvami pokožky stalo léčebnou alternativou systematického podávání léků. Výhodou je lokalizovaná a cílená léčba bez vedlejších účinků, které jsou spojeny s celkovým podáváním léků.
Kožní problémy, mezi které patří akné, růžovka a trichologická onemocnění, jako telogenické vypadávání vlasů, alopecie či jiné záněty pokožky, vrásky, strie či celulitidu lze tak léčit alternativním způsobem, jehož účinnost je zaručena přímým působením na léčený orgán.CÍL STUDIE
Cílem studie je prokázat účinnost transdermálního elektroporátoru (TRICOPLUS, Blue-Moon) na průchodnost aktivních látek do hlubokých vrstev pokožky, a to pomocí fluorescentní látky. Konfokální mikroskopie je technikou, která umožňuje vizuální kontrolou provést téměř histologické vyšetření pacienta. Mikroskop využívá zdroje nedymového laseru, který je zaostřen na hodnocenou oblast pomocí složité soustavy zrcadel. Jednotlivé typy buněk a dermální struktura, keratinocyty, melanocyty, fibroblasty, kapiláry a červené krvinky, které do kůže pronikly zevnitř, lymfocyty, buňky zánětu a vlákna kolagenu odráží světlo odlišným způsobem, díky čemuž je lze přesně zvýraznit, jak ukazuje skutečné histologické vyšetření.

Díky této neinvazivní technice lze snadno vystopovat jakoukoli fluorescentní látku a přesně stanovit její polohu, dokud je odraz viditelný.

Díky rozlišení mikroskopu (Vivascope 1500-Lucid, USA) použitého v rámci této studie bylo možno sledovat fluorescentní látky až do hloubky 2,5 mm, což odpovídá střední / hluboké vrstvě pokožky.

Indikace a kontraindikace

Léčba zařízením Tricoplus je vhodná pro jedince v dobrém zdravotním stavu, kteří dosáhli věku alespoň 18 let. Jedinci mladší než 18 let musí mít souhlas rodičů a musí projít předběžnou lékařskou prohlídkou provedenou kvalifikovaným lékařem, který písemně odsouhlasí léčbu elektroporací. Ve svém souhlasu lékař uvede, jaké zákroky lze provést a jaké příslušné produkty lze použít.

Zákroky se provádí výhradně pro kosmetické účely a musí být použito společně s kosmetickými přípravky nebo přírodními látkami, které nevyvolávají vedlejší účinky. V žádném případě se nesmí používat toxické látky.

TRICOPLUS se nesmí používat v těchto případech:
 • těhotenství
 • epilepsie
 • ledvinová nebo jaterní onemocnění
 • hormonální poruchy
 • v případě léčby steroidy (astma) během posledních třech měsíců
 • dřívější výskyt oparů kromě případů, kdy byl zákazník před tímto zákrokem léčen zoviraxem, nebo se souhlasem lékaře
 • dřívější výskyt rakoviny kůže nebo pacienti, u kterých se mohou vyskytnout maligní kožní nádory
 • radioterapie nebo chemoterapie během posledních šesti měsíců
 • aktivní implantáty, například kardiostimulátory, zařízení na inkontinenci, inzulínové pumpy apod.
 • dřívější záznamy o výskytu nesnášenlivosti na použité léčebné produkty
 • dřívější záznamy o výskytu nesnášenlivosti vůči zařízením na elektroporaci
 • záněty kůže nebo otevřené rány
 • výskyt jakýchkoli jiných příznaků a stavů, kvůli kterým by mohla být elektroporace nebezpečná nebo škodlivá

 

Ceník

 
 

Objednávka